Shingle .gen.tr

Shingle çatı kaplama malzemeleri, en uygun Şingıl fiyatları !

Shingle KULLANIM ALANLARI


şingıl

ÇELİK KONSTRUKSİYON ÇATILAR

Shingle çatı kaplaması %30 ve daha fazla eğime sahip çatılar için idealdir. Hafif kaplama grubuna giren shingle malzemeleri her türlü yüzeye kolaylıkla uygulanabilme özelliğine sahiptir. Shingle çatılar üzerinde ki gezinmelerde kırılma sorunu olmadığı için kiremit çatılara göre avantaj sağlar. Şingıl çok hafiftir. Hafif oluşu konstrüksiyona binen yükü azaltarak çatının ömrünü uzatır. Shingle çatı kiremit çatıya göre hafif olma özelliği, yapıların taşıması gereken yükü azaltarak daha dayanıklı hale gelmesine yardımcı olur. Kiremit uygulamada metrekareye 40 kg ağırlık düşmekte iken, Shingle uygulamada bu ağırlık metrekarede 8 kg'a düşmektedir. Bu oran çatınızdaki yükü 5 kat hafifletmektedir.şingıl

AHŞAP KONSTRUKSİYON ÇATILAR

Gerekli tüm çatı izolasyonu ihtiyacını karşıladığı gibi ergonomik, uygulanabilirliği kolay, sağlam, hafif ve güvenilir izopak shingleları tüm ahşap çatılarda rahatça kullanılabilir.Firmamız ahşap çatı konstrüksiyon işlerini garantili olarak uygulamaktadır. Ahşap çatı ile ilgili tamir, bakım ve çatı yapımı ihtiyaçlarınızda cazip fiyatlar, uygun ödeme koşulları, garanti, zamanında teslimat, kaliteli malzeme ve işçilik avantajları ile daima yanınızdayız. Tercih ettiğiniz çatı modeline göre ahşap çatı konstrüksiyonunuz deprem ve imar yönetmeliğine göre oluşturulur. Günümüzde Ahşap çatılar ve Ahşap konstrüksiyon çatılar bir çok yapıda kullanılmaktadır. Bu kullanımdan doğan çatı kaplama ihtiyacında shingle ürünü devreye girmektedir.

cati izalasyon egimli beton catilar

EĞİMLİ BETON ÇATILAR

Pratik bir şekilde örtülmesi düşünülen alanlarda alt hazırlığı yapıldıktan sonra, yapıştırılarak yada çivilenerek döşenir Hafif çatı sistemleridir. Çatıya fazla yük getirmez. Dekoratiftir. Değişik renk ve model seçeneklerine sahiptir Kolay uygulanır. Zamandan tasarruf sağlanır Esnektir. Baca, oluk ve gizli dere detaylarında çözüm kolaylığı sağlar. Uzun ömürlüdür. Kırılgan değildir. Üzerinde gezilebilir. Tüm çatı sistemlerinde uygulanabildiği gibi eğimli beton çatılar dada uygulanabilmesi çok kolaydır. Yaprak kiremit olarak ta adlandırılan şıngıl polyester esaslı 3mm kalınlığa sahip, Üzeri çeşitli renklerde Arduaz taşları ile kaplı, Köşeli ve yuvarlak tipte, Plaka ve rulo halinde bir bütümlü çatı örtüsüdür. Polyester keçe taşıyıcılı ve fibrocam taşıyıcılı serileri mevcuttur.

şingıl

KUBBELER

Çatılara, kubbelere ve tüm mimari yapılarıa estetik ve şık bir görüntü kazandıran bu sistem, büyüleyici bir görünüm ortaya koymak isteyen herkes için oldukça ideal bir çatı sistemi meydana getirmektedir. Artık shingle çatı sistemleri sayesinde çatı sektörü daha farklı boyutlara bürünmeye başlamış ve uzun zamandır da standart çatıları tercih etmek istemeyen herkesin beklentilerine cevap niteliği kazanmıştır.Günümüzde shingle kubbe çatılar da kullanılabilmektedir. Çatı sektörünün oldukça büyük bir gelişme gösterdiği son günlerde shingle çatı sistemleri farklı bir oluşum olarak karşımıza çıkmaktadır.şingıl

MODERN MİMARİ ÇATILAR

Modern mimari çatılar son yıllarda çok tercih edilmektedir, bu yüzden bu çatıların ısı yalıtımı ve su yalıtımı için tercih edilen malzemelerin başında shingle gelmektedir. Modern mimari çatılarda shingle kaplanacak çatıların uzun seneler boyu hizmet edebilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar; çatı sıcaklığının yükselmemesi için uygun bir havalandırma gereklidir.

Shingle paketleri kullanılmadan önce düşük ve yüksek sıcaklıklardan ve nemden korunmuş olmalıdır.Shingle kaplanacak çatı yüzeyindeki kaplama tahtaları (OSB, Su Kontraplası) kuru olmalıdır.